KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13185430
nr 1318 5430
Stig Wretling
(1911-1973), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 27x33cm
Kondition: slitage
Stig Wretling, svensk bildkonstnär född 1911, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 april 2020
kl 19:37:46
350 kr
400 kr